Organik yelek.

Sevgili arkadaşlar,Sırtınızmı ağrıyor?Boynunuzmu Tutuldu?Kolununuzmu,dizinizmi,geceleri bileklerinizmi ağrıyor benimkilere care bu yelek.aşağıda yazacağım malzemeleri bulursanız,
Bu can yeleğine sahip olursunuz.

Kayınvaldenizin koyunları varsa,yün eğirmesini istemekle başlayacaksınız.Yoksa evde kaldıysa yün yataklarınızdan çıkarıp,onun adını unuttum,galiba yün eğrici şeysi işte ondan bulacaksınız yünü eğirip ip hailne getireceksiniz,boya katkısı falan filan katmadan öreceksiniz.İsterseniz benim gibi üzerini babaanne oyalarıyla,nazar boncuklarıyla benim olmazsa olmazım kurdelalarla süsleyebilir yada sade yapıp arada sırada evdeki,beylerin giymesine de müsade edebilirsiniz.Siz bilirsiniz.YOK dalgamı geçiyorsun bizimle nereden bulalım biz yünü derseniz benden istersiniz sizin için bozacağım yastıklar bulunur.Öncelikle Hatice hanımın yünlerine rakip olacağından ,eeminim ancak örgü yetenegine asla.

Ağrısız,Sancısız günler dileğiyle.

Yorumlar

 1. Aramıza hoşgeldiniz. Hatice Hanım sizi haftanın blogu seçmiş, onun sayesinde geldim ziyaretinize. Bütün yazılarınızı okudum yaptıklarınız çok güzel,çok beğendim ellerinize sağlık.
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 2. Billur ne güzel isim uzun süredir duymamıştım.Teşekkür ederim zaman ayırıp bütün yazılarımı okumanız büyük incelik.en kısa zamanda sizlere iade ziyaretine geleceğim.

  YanıtlayınSil
 3. Çok güzel yelek :)) ellerinize sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Açelya hanım teşekkür ederim.Beğendiğinize sevindim.

   Sil
 4. Örgü aşığı biri olarak ben, yeleğe bayıldım kullanmasını da çok severim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Bende yelek takıntım var diyebilirim.

   Sil
 5. Ellerinize sağlık.Tanışıklığa vesile olduğu için de Hatice hanıma teşekkürler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim.Bende çok memnun oldum.sizlere gezmeye geleceğim.

   Sil
 6. Çıkrık :) Değil mi ama sağlıklı giyeceklerle bel böbrek ağrılarına son:)
  Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir.Araştıracağım.Sağlıklı giysi konusunda haklısınız.Tanışdığımıza sevindim .ziyarettinize geleceğim.sevgiler.

   Sil
 7. Merihcim inan ben de bu güzel dünyanın için de geliştirdim bir şeyleri daha çok yol kat edeceğiz birlikte yeleği çok beğendim, eline sağlık

  YanıtlayınSil
 8. Haticecim beğndiğine sevindim.Ben sizin kadar incelikli öremiyorum,sizin gibi örenlerede bayılıyorum.benim örgüler genelde spor yada kalın yünlerden kolay oluyor.Ama senin modellerden denemek isterim ilerde.iyi gecelerrr.

  YanıtlayınSil
 9. Çocukluğumun geçtiği köyde çıkrıkçı kadınlar vardı. Ellerinde yün eğirirlerdi, yumuşacık olurdu yünleri.

  YanıtlayınSil
 10. O yünleri eğiren varmı yine merak ederim.Bendeki yünleri babaannemiz otuz sene önce eğirmişti.Şimdi ne koyun kaldı,ne güzelim yün kilimleri.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme